Przyciągaj wyłącznienajlepszych pracowników

Rekrutacja i selekcja pracowników - jak działamy

Szukasz nowych pracowników? Tworzysz innowacyjne stanowiska i potrzebujesz świeżych talentów? Świadczy to o rozwoju twojej firmy!

Pierwsze wrażenie kształtuje się w ciągu kilku sekund. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale także organizacji. Poznając nową osobę już po chwili oceniamy czy jest ona przyjazna, miła, kulturalna, czy wręcz przeciwnie. Pracownik wyrabia sobie pierwszą opinię o pracodawcy podczas procesu rekrutacyjnego. Dlatego profesjonalna firma rekrutacyjna jest pierwszym krokiem do kreowania pozytywnego wizerunku pracodawcy.

Proces rekrutacyjny jest sprawą powszechną w organizacjach. Każdy rozwijający się pracodawca, co jakiś czas potrzebuje nowych pracowników. Firma rekrutacyjna pozwala spojrzeć na ten proces z nowej perspektywy. Rekrutacja, jako forma marketingu umożliwia nie tylko znalezienie dobrego pracownika, ale także wsparcie pozycji firmy na rynku pracy. Dobra firma doradztwa personalnego potrafi dopracować proces rekrutacji do perfekcji i jest to najlepsza wizytówka pracodawcy.

firma rekrutacyjna

Zarówno osoby zatrudnione jak i te, które nie zostały przyjęte do organizacji, mogą kształtować wizerunek firmy. Konieczność dbania o satysfakcję pracowników jest znana wszystkim pracodawcom. Sztuka polega jednak na tym, aby kandydaci, którzy nie dostali zatrudnienia, zakończyli proces rekrutacji z dobrą opinią na temat organizacji. Firma rekrutacyjna, kierując się zasadami etycznej rekrutacji, prowadzi kandydata przez proces tak, aby w razie odmowy zatrudnienia, mógł ponownie aplikować na dane stanowisko, uważając firmę za wartościowego pracodawcę.

Bagatelizując komunikację z kandydatem narażamy się na niechęć z jego strony. Osoba starająca się o pracę zadaje sobie dużo trudu. Napisanie CV i listu motywacyjnego, stres związany z rozmową rekrutacyjną, to tylko niektóre koszty, jakie ponosi kandydat. Gdy po procesie rekrutacyjnym nie dostanie on informacji zwrotnej o wyniku, czuje, że jego wysiłek poszedł na marne i ma wrażenie, że został oszukany. Dlatego każda firma doradztwa personalnego stara się pozostawać w stałym kontakcie ze wszystkimi kandydatami.

Podczas rekrutacji każdy kandydat podlega ocenie. Forma dokonania oceny ma ogromny wpływ na kształtowanie marki pracodawcy. Firma rekrutacyjna podchodzi do kandydata w taki sposób, aby zarówno w przypadku pozytywnej jak i negatywnej oceny, czuł, że został potraktowany z szacunkiem. Dzięki temu kandydat chętnie powróci do danego pracodawcy, przy kolejnej rekrutacji.

Podczas przeprowadzenia profesjonalnej rekrutacji pracodawca powinien pamiętać o pozostałych elementach kształtujących jego wizerunek. Firma doradztwa personalnego musi określić korzyści, jakie otrzyma pracownik w zamian za podjęcie pracy, zidentyfikować grupę docelową oraz dopasować swoje działania do jej specyfiki. Ma to na celu przyciągnięcie kandydatów, którzy najlepiej spełnią wymagania pracodawcy i będą odczuwać satysfakcję z pracy.

Marka pracodawcy kształtuje popyt na zatrudnienie. Firma, postrzegana jako atrakcyjna z punktu widzenia pracownika, działa na kandydatów jak magnez. Rynek pracy stopniowo zmienia nastawienie z pracodawcy na pracownika. Najbardziej wartościowi kandydaci mogą wybierać wśród ciekawych firm. Pracodawca, któremu uda się wyróżnić na rynku pracy, przyciąga utalentowanych pracowników, co przekłada się na optymalizację kosztów rekrutacji i na sukces organizacji.

firma rekrutacyjna

Firma rekrutacyjna Talent Select
tel. +48 32 445 05 88
faks +48 32 445 05 90
kom. +48 508 138 508

Wyślij zapytanie:

firma rekrutacyjna

rekrutacja i selekcja personelu

Poszukujesz pracownika? Umów się na spotkanie lub prześlij zapytanie:

Tel. 508 138 508
Tel. 32 445 05 88
Email. konsultant @ talentselect.pl