Odkryj jak uchronić się przed błędnym doborem pracowników

Nasza specjalizacja to:

  agencja rekrutacyjna
 1. 1. Rekrutacja i selekcja pracowników, w szczególności
  •     >  rekrutacja handlowców, przedstawicieli, sprzedawców
  •     >  rekrutacja menadżerów
  •     >  rekrutacja specjalistów
 2. 2. Doradztwo personalne
 3. 3. Outsourcing procesu rekrutacji
 4. 4. Outsourcing sił sprzedaży
 5. 5. Leasing pracowników

Myśl perspektywicznie

Nowy pracownik pilnie poszukiwany! Szybka oferta, szybka rekrutacja, zatrudniamy. I co dalej?

Pracodawcy, szukając oszczędności, często decydują się na znalezienie pracownika samodzielnie. Nie są świadomi tego, że nieprofesjonalna rekrutacja wiąże się z ciężkimi konsekwencjami. Agencje rekrutacyjne pomagają uniknąć negatywnych skutków złego doboru pracowników.

Niewłaściwie dobrany pracownik potrzebuje dłuższego czasu na adaptację do nowych warunków pracy. Popełnia więcej błędów i traci czas na poprawianie zadań. Wymaga większej ilości szkoleń, co prowadzi do dodatkowych kosztów dla pracodawcy.

Wybierając pracownika na stanowisko, uwzględnia się nie tylko kompetencje i wiedzę, ale także jego predyspozycje psychiczne. Niedopasowanie osobowościowe pracownika do rodzaju pełnionych obowiązków, jest częstym błędem w rekrutacji. Efektem jest ekstrawertyk spędzający cały dzień na wpisywaniu danych do komputera, lub introwertyk zmuszony do codziennych kontaktów z klientami. Wydajność pracownika jest niska, nie czuje się spełniony, nie widzi perspektywy rozwoju i ma słabą motywację do pracy. Aby uniknąć takiej sytuacji agencje rekrutacyjne stosują testy psychologiczne. Pomagają one określić cechy osobowości kandydata i ocenić, czy będzie się dobrze czuł na danym stanowisku.

agencja rekrutacyjna

Pracownicy często muszą pracować w niewielkich zespołach. Aby sprawdzić jak kandydat radzi sobie ze współpracą w grupie, agencja rekrutacyjna może zorganizować Assessment Center. Kandydat dostaje zadania, podczas których musi odnaleźć się w zespole. Niewielu pracodawców ma możliwość poddania kandydatów takim testom. Gdy niedopasowany pracownik trafia do zespołu, może rozbić cały system pracy. Pojawiają się konflikty, spada wydajność pracy. Grupa nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Prowadzi to do zwiększonej rotacji pracowników i spadku satysfakcji.

Organizacja zatrudniająca niewłaściwych pracowników traci pozycję na rynku pracy. Zaczyna być postrzegana, jako nieatrakcyjny pracodawca. Wartościowi pracownicy zaczynają szukać innych miejsc pracy. Jest to sygnał dla konkurencji. Agencja rekrutacyjna wybierając odpowiednich pracowników wzmacniają pozycję organizacji i poprawiają jej reputację. Organizacja postrzegana, jako atrakcyjny pracodawca przyciąga lepiej wykwalifikowanych kandydatów. Wzmacnia to jej rozwój i innowacyjność.

Celem procesu rekrutacyjnego jest właściwy dobór pracownika. Agencja rekrutacyjna jest wizytówką dobrego pracodawcy. Dzięki profesjonalnej rekrutacji znajdują nowe talenty, wspierają rozwój firmy i kształtują jej pozytywny wizerunek.

Talent Select Agencja Rekrutacyjna
tel. +48 32 445 05 88
faks +48 32 445 05 90
kom. +48 508 138 508

Wyślij zapytanie:

agencja rekrutacyjna