Odkryj sprawdzone sposoby rekrutacji pracowników w IT

Nasza specjalizacja to:

  rekrutacja IT Kraków
 1. 1. Rekrutacja IT, w szczególności
  •     >  rekrutacja programistów Java, C#, PHP, Ruby, Python, JavaScript, Angular/React, etc.
  •     >  rekrutacja menadżerów, team lead
  •     >  rekrutacja specjalistów, np. DevOps, Service Desk Agent, Admin Linux, Analityk Biznesowy, etc.
 2. 2. Doradztwo personalne
 3. 3. On Site Rekruter / Leasing rekrutera IT
 4. 4. Outsourcing programistów
 5. 5. Direct search / headhunting

Prawie wszystkie firmy popełniają jeden, poważny błąd podczas rekrutacji IT

agencje rekrutacyjne IT

Firma – nazwijmy ją X – o mały włos nie straciła szansy na realizację dużego projektu. Takiego, który otwiera wiele drzwi. Na jednej szali leżało dobre imię marki, prestiż i szansa na znakomite portfolio. Na drugiej – realizowane właśnie pilne projekty, w które zaangażowani byli najlepsi programiści. Decyzja wydawała się oczywista: trzeba zatrudnić 3 dodatkowe osoby z odpowiednim doświadczeniem i uruchamiać prace.

Rekrutacją zajął się osobiście właściciel firmy. Wsparcia mieli mu udzielić wieloletni pracownicy, bardzo dobrzy specjaliści branży IT. Firma X wydała krocie na ogłoszenia w najlepszych serwisach, otrzymała sporo zgłoszeń, spośród których wybrano dużą grupę potencjalnych kandydatów.

Zaczął się pierwszy etap rekrutacji – wiele osób odpadło. Po drugim – zostało jeszcze mniej. Po trzecim szef firmy z niepokojem patrzył, jak lista nazwisk topnieje i topnieje...

„Nie powierzę strategicznego projektu niewłaściwej osobie” - powtarzał wielokrotnie, gdy doradcy przypominali mu, że muszą zatrudnić 3 osoby. Bez tego nie złożą oferty.

Choć początkowo szef nawet nie brał takiego wariantu pod uwagę, to jednak procesu selekcji pomyślnie nie przeszedł... nikt. Ani jeden kandydat nie spełniał najważniejszych wymagań.

Przedsiębiorstwo X poniosła duże koszty i nadal znajdowała się w tym samym punkcie. Czasu było coraz mniej.

Spółka X nie wzięła pod uwagę bardzo ważnej kwestii:

Agencja rekrutacyjna IT Katowice

Nawet najlepiej przeprowadzony proces rekrutacji programistów lub testerów nie przyniesie efektów, jeśli nie zgłoszą się odpowiedni kandydaci. W odpowiedzi na ogłoszenie na stanowisko seniora do biura mogą dotrzeć setki aplikacji od studentów, praktykantów i innych osób, które prześlą odpowiedź bezrefleksyjnie, nawet nie wczytując się w opisane wymagania.

Może też zdarzyć się, że aplikacji będzie zaledwie kilka lub żadnej. Co wtedy?

Istnieje bezpieczny sposób na rekrutację :
+ właściwych osób
+ we właściwym czasie
+właściwymi metodami

Jeśli do wyszukiwania najlepszych rozwiązań IT zatrudniasz programistę z doświadczeniem, to... do znalezienia programisty także zatrudnij specjalistów. Agencję rekrutacyjną IT.

Wiele przedsiębiorstw IT uważa, że skoro ich pracownicy muszą posiadać wiedzę techniczną, rekrutacją programistów także powinny zająć się osoby „techniczne”.

Rekrutacja programisty i organizowanie jego pracy, to jednak dwa zupełnie różne procesy.

Doradcy personalni, których oddelegowujemy do Twojej firmy, mają za zadanie znaleźć dla Ciebie odpowiedniego kandydata (kandydatów) i nie przeoczyć żadnej perły, którą możesz pozyskać do zespołu. Biorą przy tym pod uwagę wiele kryteriów – także psychologicznych, osobowościowych. Stosują najnowocześniejsze metody i narzędzia oceny kandydatów.

W chwili, w której znajdziesz optymalnego pracownika, ustępują pola Tobie i Twoim pracownikom. Od tej chwili nowy członek zespołu zaczyna wspierać Twoja firmę swoimi umiejętnościami.

Jednak do chwili, w której powiesz kandydatowi, że chcesz go widzieć w swoim zespole, korzystasz z niezawodnego wsparcia specjalistów Talent Select.

W jaki sposób wspieramy rekrutację programistów dla Twojej firmy?

Skuteczność agencji rekrutacyjnej Talent Select opiera się na kilku filarach:

 • 1 Wiemy, gdzie szukać odpowiednich kandydatów. Nasze działania to dobrze zaplanowana kampania, która precyzyjnie dociera do interesującej Cię grupy kandydatów. Podobnie, jak analiza bogatej bazy danych. Jeśli jest to potrzebne, wykorzystujemy także wieloletnie kontakty branżowe, by pozyskać dla Ciebie specjalistów o uznanej renomie. Takich, którzy sami nie muszą już wysyłać CV.
 • 2 Wiemy, jak szukać odpowiednich kandydatów. Co napisać w mailu do kandydata lub ogłoszeniu, by zwróciło ono uwagę odpowiednich osób? Jak sformułować wymagania? Jak skrócić czas poszukiwań? Tymi wszystkimi zadaniami wcale nie powinna zajmować się Twoja firma. To zadanie dla Talent Select.
 • 3 Wiemy, jak wybrać odpowiednich kandydatów. W odpowiedzi na ogłoszenie możesz kilka(!) zgłoszeń, a może zdażyć się tak, że nikt nie odpowie na Twoje ogłoszenie. To jak dokonać selekcji? Dzięki naszym działaniom selekcja odbywa się jeszcze zanim kandydat prześle do nas swoje CV, stąd wiemy których programistów lub specjalistów IT warto zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Finał to wybranie najlepszych z najlepszych: minimum 3 kandydatów, których bez wahania rekomendujemy do Twojego projektu.

Doradcy personalni Talent Select pozostają w nieustannym kontakcie z Tobą, dając Ci pełen wgląd w postępy procesu rekrutacyjnego.

Rynek nie będzie na Ciebie czekał!

Talent Select - agencja rekrutacyjna IT
tel. +48 32 445 05 88
faks +48 32 445 05 90
kom. +48 508 138 508

Wyślij zapytanie:

agencje rekrutacyjne IT